Jelenlegi hely

Bébiológia - 34. hét

Bébi(bi)ológa, azaz Manó fejlődése hétről hétre: a várandósság harmincnegyedik hete.

34. hét

Utolsó simítások!

Befejeződik a vese fejlődése.  

Elkezd működni a gyomor és a nyelőcső közti záróizom, ami megakadályozza a gyomorsav visszafolyását. (Néhány baba születés után „reflux”-os marad egy ideig, de ez általában egyszerűen orvosolható.)

Megkezdődik az immunrendszer fejlesztése, hiszen a „kinti” életben tőled már csak az anyatejjel érkezhet segítség. Saját védelmi eszközökre lesz szükség: az immunrendszer megerősítésére elkezdődik az antitestektermelése.

A külső védelmi vonal, a bőr, folyamatosan vastagszik. A lanugo pihéje lassan eltűnik, a vernix (magzatmáz) vastagszik.

Az agykéreg érzékszervi központjai (hallás, látás, szaglás, ízlelés) működésbe lépnek.

46 centi körüli a hossza, súlya pedig csaknem 2,5 kiló.

A rajzot Mucsi Tina készítette, a szöveget pedig az ötgyermekes Kaposvárimaminak, azaz Patak Cs. Gyöngyvérnek köszönhetjük.

A rajz és/vagy a szöveg jogellenes (a szerzők írásbeli hozzájárulása nélküli)  felhasználása esetén a közzététel napi díja (kötbér) bruttó 25.000 forint képenként / mondatonként.

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére