Mindannyian szembetaláltuk már magunkat ezzel a kérdéssel. Első alkalommal, mikor mi magunk szerettük volna tudni, most meg a ló másik oldalán állva. Amennyire gyerekként szerettük volna tudni, épp annyira szeretnénk most elkerülni a válaszadást.
Ha felerősödik a vágy, hogy segíts másokon, akkor itt egy remek lehetőség, amivel bizony nagy mosolyt csalhatsz egy gyermek arcára! Nincs más dolgod, csak egyszerűen december 6-ára készíts egy mikulás csomagot, és rakd le egy padra, egy párkányra, bárhová, ahol egy kisgyermek megtalálhatja.
A gyerekeknek a december maga a csoda. Óriási izgalommal várják a Mikulást, bontogatják az adventi naptár kincseit és még ezeknél is jobban várják a Jézuskát. Mi pedig szülőként próbáljuk minél tovább őrizni a csodát, fenntartani a varázst, ameddig csak tudjuk… Mert örökké sajnos nem lehet. Történnek ugyanis gikszerek, lebukások, vagy csak egyszerűen már nagyok lesznek a gyerekek és minden kiderül. Nézzük, hogy van ez nálunk és az Imamik háza táján. :)
Mikulásdalokat zümmögünk magunkban már novemberben és titkon reméljük felnőttként is, hogy eljön-e. Mikulásfalvára kirándultunk, hogy megnézzük, milyen az élet a sarkkörön, és hogy él a Mikulás.
Szakemberek szerint a Mikulás, Jézuska létezésében való hit jót tesz a gyermek érzelmi fejlődésének, a jó és rossz közötti különbségtételre neveli őket. Próbáljuk minél tovább fenntartani gyerekeinkben ezeket a meséket, mert életre szóló biztonságérzetet adhat nekik, ha megtanulnak hinni a csodákban!
Decemberben minden szülő a szimpla, szuperképességekkel rendelkező hősből alakváltó varázslóvá változik. Mert mit várnak a gyerekek decemberben? Nem, nem csak ajándékot. Csodát! A csoda pedig nem megtörténik, hanem meg kell teremteni. Kinek? Hát nekünk. Hol angyallá, hol Mikulássá, hol Jézuskává változva tesszük varázslatossá gyerekeink életét.
Szeretnénk benneteket egy nagyon klassz kis meglepivel megajándékozni! A Te gyermeked kapott már a Mikulástól levelet? És a párod? Mert ugye a csodákban felnőttként is hinnünk kell! A gyerekeknek egyszerűen fantasztikus élmény, egy olyan feledhetetlen emlék, amiért sokáig hálásak lesznek, de készülj rá, biztos ezerszer kell felolvasnod nekik. :)
Többek között azért is jó anyának lenni, mert egyszerre vagy játszópajtás, „mindentmegmondó” és csodatevő.
December 5.: Természetesen nálunk még este 7-kor a kocsi csomagtartójában, egy nejlon zacskóban ömlesztve várta a Mikulást a sok csoki. Mikor megcsörrent a telefonom...
Ülök a kocsiban, vezetek, a gyerekek mögöttem bekötözve csendesen szemlélik a suhanó nagyvilágot – az anyaság áldott pillanatai ezek – amikor is forgalmi helyzet adódik. Egy gyors infarktus után, egy agyvérzés közeli állapotban kicsúszik a számon, egy csúnya szó. Olyan közepesen csúnya.
Az ajándékosztó Mikulás eredetileg a katolikus vallású vidékeken Szent Miklósnak, a Lycia római provinciában fekvő Myra püspökének népies alakja. A modern magyar néphagyomány szerint december 5. éjjelén – december 6.hajnalán meglátogatja a gyermekeket, s ha az elmúlt évben jól viselkedtek, kisebb ajándékot ad nekik.
A decemberi ünnepdömping első állomása a Mikulás. Mielőtt a kis gyerkőcök izgatottan tisztítgatni kezdik a csizmájukat, hogy a Mikulás belehelyezhesse a finom édességekkel teli csomagocskákat, emelhetjük a családi hangulatot néhány csinos kis dekorációval. A Játékra fel ehhez gyűjtött össze Nektek ötleteket.
Nem kérdés, hogy a nagyovis és kisiskolás korosztály körében az egyik legnépszerűbb olvasnivaló a Rumini. Van, aki már önállóan olvassa, van, aki esti meseként hallgatja a tengerész egér izgalmas kalandjait. Sőt van, aki így is, úgy is! :)
Sokan mondják, hogy szeptember az új január. A nyári lazulás után sokan motiváltabban érkeznek vissza az edzőtermekbe. Hogy a kezdeti lelkesedés pár hétnél tovább tartson, érdemes szakemberrel konzultálni és konrét célokat meghatározni.
Az ősz számos lehetőséget kínál, hogy a gyerekek számára izgalmassá és élvezetessé tegyük ezt az évszakot.
Összegyűjtöttem néhány ötletet, amelyek segítenek felfedezni az ősz szépségeit és kihasználni az évszak sajátosságait a családi élmények során.
Vannak olyan végzetes mondatok, amit a szülők később megbánnak. Van pár ismétlődő dolog, amit ha gyakran mondunk gyerekeinknek, akkor azzal akár hosszú távon nehezítjük meg a gyerek és a magunk életét is.- Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató írása.