Jelenlegi hely

Habos húsvéti álom

Gyorsan, könnyen elkészíthető és minden vendég imádni fogja. A ropogósra sült tészta, a finom édes tejszínhabbal és a kedvenc gyümölcsöddel tökéletes kombináció.

Hozzávalók:

  • 1 doboz levelestészta
  • 5 dkg margarin
  • 1 cs.vaníliás cukor
  • 300 ml habtejszín
  • gyümölcs​

 

Elkészítés:

  1. A vékonyra nyújtott leveles tésztát 10x10 cm-es darabokra vágjuk

2. A felolvasztott margarint összekeverjük a vaníliás cukorral és megkenjük vele a tésztát

3. Megtöltjük a muffin formát a tésztával és aranybarnára sütjük


4. A tejszínhabot kemény habbá verjük, megtöltjük vele a sütiket és gyümölccsel díszítjük

Vigyázat, szigorúan tányér szükséges hozzá, különben a sütikészítés után a porszívózást is neked kell vállalni!

 

Jó étvágyat!

Hegedűs Hanga 10 éves a Konyhafőnök Junior nyertese

  Gyere és tarts velem a Facebookon is! 

 

Neked ajánljuk!

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
Ugrás az oldal tetejére