Jelenlegi hely

Szendvics helyett csalok csiga avagy anya hogyan lesz szuperhős 10 perc alatt

Anya, ma mit tettél? – hangzik el minden nap, és a válasz is sajnos ugyanaz. Sonkás szendvics uborkával.. azaz két szelet kenyér között valami. Nem igazán izgalmas, pedig minden nap megfogadjuk, hogy holnap majd valami újdonságot teszünk be a tízórais dobozba. Ismerős helyzet, ugye?

A napi rohanás közepette még a reggeli arckrémre is kevés az idő, nemhogy recepteket keresgélni. De sebaj, megtettük mi helyetted, sőt, a gyerekek legnagyobb örömére ki is próbáltuk! Igen, és megvolt a bűnbánati 20 perc futás és foci is utána!

Sós muffin

Nemcsak édesben, tripla csokisan, de akár tripla sajtosan vagy zöldségesen is isteni tud lenni! A belevalóknak csak a hűtőszekrény tartalma szabhat határt.

Mehet bele apróra vágott szalonna, sonka, virsli, maradék sült husi, zöldek közül petrezselyem, snidling, szárított paradicsom, paprika vagy olajbogyó apróra vágva, nagylyukú reszelőn lereszelt cukkini, répa, natúr tonhal vagy kukoricakonzerv…

Elegendő egy jó alaprecept:

  • 10  dkg margarin
  • 10 dkg liszt
  • 1 tojás
  • 5-5 dkg zöldség pl. cukkini, répa, vagy húsféle ízlés szerint
  • 5 dkg reszelt sajt
  • 1/3 csomag sütőpor
  • só, csipet cukor

Az összes hozzávalót összekeverem, beleteszem a papírkapszlikkal bélelt sütőformába és 170 C-on aranybarnára sütöm.

Piskóta szendvics

Ki ne emlékezne gyerekkorunk menzájának ikonikus csokis piskótájára? Ezt kissé bonyolult lenne az iskolai tízórais dobozba bekészíteni, de a lekvárral vagy csokikrémmel megkent piskótaszendvics is garantált szuperanyu-jelzőket hoz majd! Ráadásul olcsóbb és egészségesebb is, mint bolti társai. Ajánlanám a bécsi piskóta sütését erre az esetre, az nem szárad ki olyan gyorsan. Igazából nincs nagy különbség a hagyományos vagy vizes piskótához viszonyítva.

Hozzávalók:

  • 10 dkg margarin vagy vaj
  • 4 tojás
  • 18 dkg kristálycukor
  • 14 dkg liszt
  • egy késhegynyi sütőpor

Elkészítés: A zsiradékot felolvasztom, majd hűlni hagyom. A tojások sárgáját szétválasztom a fehérjétől. A fehérjét felverem egy kis cukorral. Valóban nagyon keveset kb..egy mokkáskanálnyit érdemes használni, azért hogy keményebb legyen. A sárgáját fehéredésig keverem a cukorral, majd beleteszem a sütőporos lisztet, jól összekeverem. Aztán óvatosan összeforgatom a felvert fehérje habbal. Majd ebbe a masszába belecsurgatom óvatos, lassú kevergetés mellett a kihűlt vajat. Máris mehet a sütőbe.

Csalok csiga

Szerintem a tökéletes háziasszony nem attól tökéletes, hogy mindent maga csinál. Hanem attól, hogy jól kombinálja a külső segítséget az otthoni teendőkkel, a 21. század adottságait a nagymama receptgyűjteményével.

Ez egy bolti friss tésztából készült kakaós csiga, melyet reggel sütök ki a családnak.

  1. Először is szerezzünk be egy adag félkész leveles tésztát vagy kelt tésztát, abból is az egy lapban kapható, sütőpapírra tekert friss fajtát. (aki most elkezdte a kövek emelgetését a rámdobáláshoz, az készítheti saját tésztából is).
  2. Keverjünk ki este egy csomag tésztához 6 dkg vajat + 3 evőkanál kristálycukrot + 1 evőkanál 22%-os kakaóport.
  3. Sütés előtti este pakoljuk ki a sütőből az összes póttepsit, macskát, egyebet.
  4. A sütés reggelén a tea és kávé lefőzése előtt kapcsoljuk be a sütőt a tészta csomagolásán található ajánlás szerint.
  5. A kiterített tésztára kenjük rá vékonyan a kakaós masszát, majd szorosan tekerjük fel, de sütőpapír nélkül!
  6. Egy valóban éles késsel szeleteljük 1,5 cm vastag karikákra a tekercsünket. A kis csigákat tegyük a sütőpapírjával bélelt tepsire, úgy, hogy a végén az utolsó 1 cm-nyi tésztacsíkot nyomjuk a csiga alá, így nem nyílik szét sütés közben.
  7. Míg a sütő melegszik, hagyjuk őket pár percig kelni.
  8. Mire a gyerekeket kikönyörögted az ágyból, meg is sültek.

Tipp: érett banánból készült krémmel vagy fahéjasan is nagyon finom!

ADL - Debrecenimami

Fotók: Debrecenimami; Pixabay; Pexels: Lelly Fairytale, Reneereneee, Engin Akyurt

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére