Jelenlegi hely

Szíves kérdések szívből jövő őszinteséggel

Biztos a te életedben is voltak, vannak olyan pillanatok, napok, amikor úgy érzed minden a helyén van, minden olyan magától értetődően működik. Amikor azt érzed még a nehéz is könnyű és mindegy hogy alakul, te meg fogod oldani. 

Ez a hét, az előttünk álló napok talán valami ilyesmiről szólnak. A Valentin-nap, a házasság hete nem a szívecskéket, nem a rózsaszín ködfelhőt és a cukormázat jelentik, hanem sokkal inkább a megérkezést. Az érzést, amikor egy borongós hétfő délelőtt is lehet napos egy apró kedves üzenettől, egy szelet házi süteménytől, vagy egy szimpla öleléstől és gyerekkacajtól. Ezek azok az egyszerű, hétköznapi boldog pillanatok, amikbe helytől, időtől függetlenül bárki, bármikor meg tud érkezni. 

A gyerekek tudják ezt. Szavaik nincsenek ugyan mindenre, de az érzést pontosan ismerik. Valentin nap apropóján megkérdeztünk hát egy csapat ovist, hogy számukra mit jelentenek a szeretet, szerelem, házasság és család kifejezések.

Szíves kérdések szívből jövő őszinteséggel

Mit jelent az a szó, hogy szerelem?

“Hát tudod, én most is szerelmes vagyok. A Petrába.” (Levi, 4 éves)

“Én csak súgom: amikor csókolóznak, meg egy tányérból esznek.” (Emma, 3,5 éves)

“Az az, amikor összeházasodnak és jól érzik magukat az esküvőn.” (Hanna, 4 éves)

"Tudom mi az, csak nem tudom elmagyarázni most neked." (Dóri, 4 éves)

“Szerintem apukám szerelmes az anyába, mert minden reggel csinál neki kávét.” (Petra, 5 éves)

“Akik szerelmesek, azok simogatják egymás arcát, meg puszit adnak egymásnak.” (Anna, 4 éves)

“Amikor szeretjük a másikat.” (Dia, 4 éves)

“Ha összeköltözünk a másikkal, akkor szeretjük.” (Gabó, 4 éves)

“Ha elvesznek férjül, akkor szerelmesek vagyunk egymásba. (Kinga, 3.5 éves)

“Anyáék szerelmesek. Mindig ölelkeznek.” (Ildikó, 4,5 éves)

“Hát, ha felhívod a férjedet, akkor tudod, hogy szereted.” (Lili, 4 éves)

Ki volt már szerelmes?

“Én a Nóriba, meg a Boróba. Végülis két lánnyal is táncolhatok, két kezem van.” (István, 4,5 éves)

“Júj, ne idegesíts. Én senkibe.” (István, 4,5 éves)

“Nekem az Emma és a Hanna lesz a feleségem. Ja, ilyen nem lehet, mert akkor két anya lenne és négy baba születne.” (Vince, 4,5 éves)

“Én már voltam, de már többet nem leszek.” (Kata, 5 éves)

“Én már egyszer odaadtam az autómat Petrának, akkor amikor szerelmes voltam belé.” (Alex, 4 éves)

Mit jelent az, hogy házasság?

“Amikor beöltöznek szép ruhába, és összeházasodnak.” (Gabó, 4 éves)

“Amikor szeretik egymást és egy házba költöznek, hogy gyerekeik legyenek.” (Nóri, 4 éves)

“Hát amikor van egy ilyen buli, és utána összeköltöznek.” (Lili, 4 éves)

“A férj meg a feleséget jelenti.” (Levi 4, 5 éves)

“Engem ez nem érdekel.” (István, 4,5 éves)

“Hogy együtt mennek mindenhova, reggel puszit adnak egymásnak.” (Gabó, 4 éves)

Mit adnál annak, akit nagyon szeretsz?

“Egy autót.” (Levi, 4,5 éves)

“Sütnék neki mamával sütit.” (Boróka, 4 éves)

“Én virágot. Anyának adtam virágot.” (Lili, 4 éves)

“Kertet.” (Emma, 3,5 éves)

“Reklámújságot.” (Olivér, 4 éves)

“Anyának azt adnám, hogy jó vagyok.” (Beni, 4,5 éves)

“Szívecskés rajzot.” (Ildikó, 4,5 éves)

“Én a testvéremnek adtam már barbie-t.” (Brigi, 4 éves)

“Puszit és meg is ölelném. Amúgy én szoktam ilyet.” (Nóri, 4 éves)

Mit jelent az, hogy család?

“Amikor születik egy kisbaba.” (Gabó, 4 éves)

“Amikor mindig együtt vagyunk és  jól érezzük magunkat.” (Hanna, 4 éves)

“Kettő gyerek, kettő felnőtt.” (Levi, 4,5 éves)

“Együtt laknak sokan, vagy egy páran és szeretik egymást.” (Olivér, 4 éves)

“Anya, apa, meg mi a tesómmal.” (Lili, 4 éves)

Vági-Tóth Lilla
- Budapestimami -
 

Neked ajánljuk!

Bizonyítványosztás: építsünk és ne romboljunk avagy mit mondjunk és mit ne?

Bizonyítványosztás: építsünk és ne romboljunk avagy mit mondjunk és mit ne?

A bizonyítvány nem mindig úgy sikerül, ahogy gyermekünk megérdemelné. A Bethesda Gyermekkórház szakemberei összegyűjtöttek néhány mondatot segítségképpen, mit és hogyan mondjunk szülőként, hogy ne romboljunk, hanem építsünk.
Előzzük meg a bajt!  –  A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

Előzzük meg a bajt! – A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

A nyári szünet alatt sok veszély leselkedik a gyerekekre, ilyenkor érdemes jobban odafigyelni rájuk. Ahhoz, hogy a nyár gondtalan legyen, felhívjuk a figyelmet néhány hasznos tudnivalóra.
Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
Ugrás az oldal tetejére