Jelenlegi hely

Ilyen árakon mozognak most a lakásbiztosítások

A lakásbiztosítás igen elterjedt Magyarországon. Az itthoni otthonok kb. 65-70%-a biztosított, amely jól hangzik, de mint tudjuk, az ördög a részletekben rejlik. A legtöbb ilyen jellegű szerződés elavult, pedig az ajánlások szerint minden két évben meg kellene újítani egy lakásbiztosítást. A piaci termékek változása miatt pedig könnyen lehet, hogy lakásbiztosítás-váltással igen sokat spórolhatnának az ügyfelek.

Hogyan lehet megtalálni a legjobb ajánlatokat?

Ha nem az a hobbink (még nem találkoztunk olyannal, akinek ez volt), hogy biztosítók különböző lakásbiztosítási ajánlatait hasonlítgassuk össze vég nélkül, akkor érdemes szakemberekhez fordulni. Ha kíváncsi arra, hogy most milyen költségei vannak egy lakásbiztosításnak, szóba állhatunk egy adott biztosítócég képviselőjével vagy fordulhatunk független szakértőkhöz. Az utóbbinak az előnye az, hogy több (akár egy tucat) különböző cég termékeihez és szolgáltatásaihoz is hozzáférünk, míg hátránya nincs: ügyfélként ugyanannyiba kerül, mint az előző opció: teljesen ingyenes. A független szakértő nem kell, hogy egy régi, középiskolás ismerős legyen, akiről egy vagy két évtizede nem hallottunk és egyszer csak felhív minket telefonon, elég, ha online kitöltünk egy ún. kalkulátort. Itt az alapvető adatok begépelése után rögtön több ajánlatot is kapunk:  ha pedig mégis szívesen beszélgetnénk egy biztosítás szakértővel, a kalkulátorokat üzemeltető oldalakon (pl. Biztoshely.hu) erre is szokott lehetőség lenni.

Mennyi időbe telik használni a kalkulátort?

Körülbelül 5-10 perc pötyögés után rögtön látni fogjuk több, akár egy tucat biztosító ajánlatait. Rendkívül gyorsan, 10 perc alatt szerződést is köthetünk. Jó hír: a meglévő biztosítást is fel lehet mondani ugyanezen a néhány perc alatt, mindössze egy alkuszi megbízást kell aláírni ehhez is.

Csak az ár számít?

Ha az lenne a kérdés, hogy melyik a legjobb autó a világon, valószínűtlen, hogy bárkinek is a legolcsóbb modellek egyike jutna eszébe. A lakásbiztosítások között nincs akkora  szórás persze, mint a kocsik között, de egyértelmű, hogy a pontos szolgáltatások és ezek minősége rendkívül fontos.

Említsünk meg néhány elemet, amelyet egy megbízható biztosítás mindenképp tartalmaz:
- természeti csapások, mint árvíz, nagy vihar (felhőszakadás, viharkár), villámcsapás, földcsuszamlás, földrengés, föld- és kőomlás, üregomlás, hó nyomás, jégeső (jégverés)
- robbanás,
- idegen jármű ütközése, légi jármű ütközése, idegen tárgy ütközése.

Reméljük persze, hogy ezek egyike sem történik meg soha, de ahogy a jól ismert mondás tartja, jobb félni, mint megijedni. Tehát legyünk abszolút felkészülve a váratlan eseményekre is.

Kiegészítő termékek is léteznek?

Természetesen, és ebből a rövid felsorolásból ki fog derülni, hogy érdemes ezekre is felkészülni: ilyenek a villámcsapás másodlagos hatása, a csőtörés és más vízkár, az üvegek betörése, a rablás, a kerti bútorok ellopása, sőt, még olyan szolgáltatások is léteznek egyes biztosítóknál, mint hűtött élelmiszerek megromlása, indokolt zárcsere, bankkártya lopása után csere, stb.

Neked ajánljuk!

Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Szilveszter éjszakája sokaknak a nagy bulikról, a hangos mulatságról és a pezsgőről szól, de nem mindenki vágyik ilyen nyüzsgésre. Ha inkább egy meghitt, pihentető estét szeretnél otthon tölteni a családdal, nagyszülőkkel vagy épp kettesben ez az írás pont neked szól. Összegyűjtöttünk néhány inspiráló ötletet, hogy az évbúcsúztató otthon is emlékezetes legyen.
Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Ugrás az oldal tetejére