Jelenlegi hely

Készítsünk hordozható tárolót kertészeknek!

Újrafelhasználás, zöld szemlélet, hasznos, praktikus és jó móka! Egy kezdő kertész szívét is megdobogtatja egy ilyen ajándék!

Minden hobbi és munka jobban esik, ha a hozzá használt eszközöket is szeretjük. Nem márkás, drága holmikról beszélek, hanem olyan tárgyakról, amikhez kötődünk, melyeknek lelke van, praktikusak, segítik a munkánkat. Lehet, hogy ajándékba kapjuk, lehet magunknak készítjük.

Ahogy cikkünk főszereplője, ez a kisfiúnak születésnapi meglepetésként készült hordozható tároló kertészkedéshez.

Az alapanyagok egy átlagos háztartásban is megtalálhatóak: konzervdoboz, fadarab (itt egy feldarabolt régi faválfa); egy kisebb kötél, festék.

Első lépésként lefestjük a konzervdobozokat színesre, én kétszer festettem, hogy jól elfedje a doboz fémes színét. Lehet több színű is, ez csak rajtunk illetve leendő tulajdonosan ízlésén múlik.

Rákerültek a felirat betűi, matricákat használtam, és a leendő tulajdonos nevét raktam ki belőle. Természetesen millió más ötlettel is lehet dekorálni: virág-, gyógynövény motívumokkal, levélmintával; pöttyökből mandala stílusban vagy éppen egy idézettel.

Kétszer lelakkoztam, decoupage lakkot használtam, hogy hamar száradjon. Jó, ha vízálló, hogy ne rozsdásodjon be.

Egy fadarabot használunk a tárolók egymáshoz rögzítéséhez. Ez egy kiselejtezett fa vállfa volt, melynek a 2 végét rövidebbre vágtuk, és erre kerültek a dobozok. A felfúrásuk előtt egy kötelet kötöttünk a vállfára a két vége felől, mint egy táska fülét. Alulról ragasztópisztollyal rögzítettem a csomókat, nehogy kibomoljanak használat közben.

Kicsiny mérete ellenére sok apróságot elnyel: jelölőtáblákat, zacskós vetőmagokat, kertészkesztyű, kislapát, csipeszek, drótok, kötözők...

Jó alkotást és kertészkedést!

ADL - Debrecenimami

Képek: ADL - Debrecenimami

Neked ajánljuk!

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Ugrás az oldal tetejére