Jelenlegi hely

Százszor szólok: mégsem csinálja!

Ugye ismerős a helyzet? Közeledik a lefekvés ideje, de gyermeked még mindig nem indult el fürödni, a táskája nincs bepakolva, a játékok szanaszét hevernek a földön... Pedig már százszor szóltál neki! És akkor megemeled a hangod...

Oda az esti harmónia és hiába szeretnéd másképp csinálni... úgy érzed, hogy nincsenek eszközeid.

Megkérdeztük dr. Skita Erikát és Turáni Szabolcsot – az Értsünk szót alapítóit, a Beszélj úgy, hogy érdekelje… és a Testvérek féltékenység nélkül tréningek hazai hivatalos képviselőit -  arról, hogy mit tehet egy szülő ebben a helyzetben?

A szakemberek tanácsai:

„Az ilyen helyzetek megoldása azért nehéz, mert az agyunk ilyenkor a problémát látja, és kevésbé tud empatikusan reagálni. Ötletek a helyzet kezelésére:

Vegyük elő a humorérzékünket!

Ha nagyon komolyan vesszük a pakolást és az szinte mindig vitába torkollik, a gyerekek összekötik a negatív érzelmeiket a pakolással, és mindig nehéz lesz rávenni őket. Hagyjunk helyet a spontán lehetőségeknek, próbáljuk meg a vicces oldalát látni a dolgoknak. Fordítsuk meg a szituációt, játsszák ők a szülőt, nézzük, mire jutnak velünk wink!

Alakítsunk ki rutinokat!

Legyen meg mindennek a maga ideje és ne az utolsó, vagy az utolsó utáni pillanatban akarjunk elvégezni mindent. Ez tűnhet néha rugalmatlannak, ám ha a gyerekeink is pontosan tudják, minek mikor van itt az ideje, sokkal kevésbé állnak ellen a feladatoknak. Ehhez persze arra is szükség van, hogy mi magunk is alkalmazzunk hasonló rutinokat.

Beszélgessünk a nehéz helyzetekről!

Használjuk a nyugodt időszakokat arra, hogy ötleteljünk, hogyan tudnánk megelőzni a feladatok összecsúszását, és a veszekedést. Vegyük komolyan a gyerekek javaslatait is, ne ragaszkodjunk minden áron a magunk által helyesnek vélt megoldáshoz. Ha elvárjuk, hogy ő maga intézzen el valamit, segít, ha a megoldáshoz a saját ötleteivel is hozzájárul."     


A legjobb tanács is csak akkor ér valamit, ha abból a mindennapokban alkalmazott gyakorlat lesz, tehát sikerül beépíteni a család életébe. De hogyan?

Van egy olyan tudományos kutatásokon alapuló, szakértők által összeállított módszer, ami már bizonyított az elmúlt több mint 30 évben; egy olyan technika, ami szülők ezreit tette türelmesebbé, empatikusabbá. Akik ismerik és használják, mind egyetértenek abban, hogy a mindennapok könnyebbek lettek, a nézeteltéréseket egyszerűbben tudják elsimítani, kevesebbet veszekednek és kiabálnak, gyermekeik mégis „megjavultak”:

A 36 000 forint értékű "Beszélj úgy, hogy érdekelje..." tréningre most ingyenes részvételi lehetőséget nyerhetsz!
 

Országszerte 4 helyszínen, összesen 40 nyertes!
 

SZERETNÉK RÉSZT VENNI AZ INGYENES SZÜLŐI TRÉNINGEN!
 

KI FIZETI A 40 NYERTES TRÉNINGJÉT?

A Pályázat az Imami Egyesület NEA-TF-16-SZ-0243 számú, „Vállalom, szeretem, nevelem! - országos kommunikációs és képzési program" című projektje keretében, a Nemzeti Együttműködési Alap, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával valósul meg.

 

 

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére