Jelenlegi hely

10 tipp újrakezdőknek

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"
Újrakezdeni sohasem könnyű, időnként nagyon nehéz. De megéri! Azoknak, akik eléggé elszántak, bátrak és kitartóak, hogy valami újba belevágjanak, adunk néhány hasznos tanácsot:

Jól gondold át!

Szükséges a megfontolt döntés, az alapos önismeret. Ki vagyok és mit akarok? Miben érzem jól magam, mikor vagyok a helyemen? Miről szólt az eddigi pályám? Milyen tapasztalatokkal gazdagodtam? Melyek a legfontosabb céljaim?  Mi tesz boldoggá? Mik az erősségeim? Miben vagyok a legjobb? Mire van szükségem?

Reális célkitűzések

Ezeket a kérdéseket feltétlenül tedd fel magadnak: Mennyire reális és megvalósítható az elképzelésem? Komoly az elhatározásom? Hogyan tudom elérni a célomat? Mérhető, tervezhető, határidőhöz kötött, reális célokra lesz szükséged.

Gyűjts információt!

Alaposan nézz utána és ismerd meg az adott területet, legyél tisztában minden fontos ténnyel vele kapcsolatban, érdeklődj azoktól, akik már jártasak ezen a téren, olvass utána, végezz mély kutatómunkát.

Ne a divatot kövesd, hanem a vágyaidat!

Azt a tevékenységet válaszd, amit tényleg csinálni szeretnél hosszú távon, ne azt, amit az ismerősök ajánlanak, jól hangzik és éppen divatos. Az előnyök mellett a hátrányokkal, nehézségekkel is számolni kell, akkor tudsz kitartani, ha elkötelezett vagy az ügyben.

Kérj segítséget!

A döntést neked kell meghozni, senki sem tudja nálad jobban, hogy mi válik a javadra, de sok segítséget kaphatsz felkészült és tapasztalt emberektől. Tanácsadó, tréner, coach a szaktudásával, véleményével, tapasztalatával megkönnyítheti a helyes irány megtalálását, a felkészülést és az odavezető utat. Érdemes olyan emberek társaságát keresni, akik szintén változtatni akarnak, egymás ötleteiből, gondolataiból sokat tanulhatunk. (Klubok, kapcsolatépítő rendezvények, konferenciák, előadások.)

Ami fontosabb, mint a pénz

A szenvedéllyel végzett munka, ami örömmel és megelégedettséggel tölt el, többet ér, mint a nagy jövedelem. Sokan szenvednek, mert nem érzik jól magukat a szakmájukban, a munkahelyi stressz és a kiégés súlyos betegségforrás. Ha a hivatásodnak élsz, ha azzal foglalkozol, ami értelmet ad az életednek és úgy érzed, hogy a helyeden vagy, akkor boldog vagy!

Ne keress kifogásokat!

„De nekem nincs megfelelő végzettségem, kapcsolatom, időm, fiatal vagyok, idős vagyok, vidéki vagyok…” Nincs ideális életkor, idő, helyzet, nincsenek ideális körülmények, amikor el lehetne indulni. Ne a problémákat, hanem a megoldásokat keresd!

Folyamatos tanulás

A tanulás nemcsak az oktatási intézményekben közvetített ismeretek megszerzését jelenti, hanem mindenféle új információ befogadását, és a készségeink, kompetenciáink fejlesztését. Az egész életen át tartó tanulás ma már nélkülözhetetlen. Sokféle tanulási, továbbképzési lehetőség közül választhatsz: távoktatás, tréningek, tanfolyamok, internetes online képzések.

Tervezés és rugalmasság

Sok kiszámíthatatlan eseménnyel, kihívással találkozhatunk, ami újratervezésre kényszeríthet minket, időnként újra kell gondolnunk az addigi terveinket. Jobb, ha rugalmasan reagálunk az esetleges változásokra. Az újrakezdés hosszú folyamat, amelynek első eredményeit csak egy idő után látjuk, ha elég türelmesek és kitartóak vagyunk.

Bízz magadban!

"Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz." (Henry Ford)
Ha nem kódolod magadba azt, hogy neked nem sikerülhet, hanem elhiszed, hogy nyerhetsz, és képes vagy rá, akkor nagyobb az esélyed.

Sok sikert!

Halász Kinga, Budapestimami

 

 

Neked ajánljuk!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ugrás az oldal tetejére