Jelenlegi hely

Ennyibe került az ingatlanok egyetlen négyzetmétere 2020-ban?

A 2020-as év eseménydúsnak mondható az ingatlanpiac szempontjából. Olyan váratlan történések alakították a gazdaság ezen szegmensét, mint a koronavírus vagy a kormányzati rendelkezések. Azt, hogy pontosan hogyan alakultak az ingatlanárak, az Ingatlannet.hu elemzéséből deríthetjük ki.

Ilyenek voltak az ingatlanárak 2020-ban!

A hazai ingatlanpiacon az elmúlt egy év távlatában nem sokat változtak az árak. 2020 januárja és novembere között valamennyi régióközpontban ellaposodott görbéket láthatunk. Budapest, Győr, Pécs, Miskolc és Debrecen családi házainak év végi és év eleji árszínvonala mondhatni megegyezik.

A 2020-as év teljesen másképp alakult az ingatlanpiacon, mint a korábbiak. Bár a koronavírusnak nem sikerült áresést hoznia, azért hozzájárult ahhoz, hogy a dráguló tendencia kisebb léptékű legyen.
Valamennyi régióközpontban 10% alatt emelkedett a házak átlagára. Ennek következtében tavaly novemberben a fővárosban egy négyzetmétert átlagosan 560 ezer forintért, Debrecenben 370 ezer forintért, Győrben 330 ezer forintér, Pécsen 300 ezer forintért, Miskolcon pedig 230 ezer forintért kínáltak eladásra.

A vizsgált régióközpontok lakáspiacán is stagnálásba csapott át az árak folytonosan emelkedő tendenciája. Tehát nagy változásokat itt sem figyelhetünk meg éves szinten.

Budapesten tavaly végig 830 ezer Ft/m² körüli volt a téglalakások átlag kínálati ára. A vidéki nagyvárosokban ennél persze jóval kedvezőbben alakultak a lakáspiaci árak a vásárlók számára.
Debrecenben 570 ezer Ft/m², Győrben 510 ezer Ft/m², Pécsen 450 ezer Ft/m², Miskolcon pedig 380 ezer Ft/m² átlagáron kerültek eladásra a téglaépítésű lakások.

Ha vásárolsz, ne csak a vételárral számolj!

Sokan esnek abba a hibába, hogy ingatlanvásárláskor csak a vételárat veszik figyelembe és az egyéb költségek, mint például az illeték vagy a közjegyzői hitelesítés nem kerülnek bele a számításokba.
Pedig ezeknek az összege akár több millió forintig is terjedhet.

2021-ben is terheli a vásárlókat az ingatlanszerzési illeték, mely a vételár négy százalékát jelenti. Ez egy 20 millió forintos lakás esetén 800 ezer forint, de egy 48 millió forintos lakás esetében már 1,9 millió forint. Az összegnek csak egy részét kell kifizetni azoknak, akik résztulajdonosok, a vétel előtt három éven belül vált meg korábbi ingatlanától, vagy 35 év alatti. Teljes illetékmentességet pedig építési telek vásárlásakor élvezhet az, aki négy éven belül épít rá. Illetve, ha az adásvétel házastársak vagy egyenes ági rokonok között zajlik le, akkor is él az illetékmentesség. 2021-től pedig a CSOK igénylők is mentesülnek alóla.

Az illeték mellett jellemző még az ügyvédi díj, illetve a földhivatali ügyintézés díjai. Lakáshitel esetén pedig felmerülhet olyan egyszeri tétel, mint a közjegyzői vagy a folyósítás díja. Bármilyen egyéb költségről is legyen szó, érdemes alaposan utánanézni és beleszámolni a vételárba.

Forrás: Ingatlannet.hu

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére