Jelenlegi hely

Kézikönyv gamer gyerekekhez

Sok gyerek játszik videójátékokkal, jóval több, mint ahány szülő kiismeri magát ezen a területen. Pedig akkor tudjuk feltenni a jó kérdéseket, és meghozni a jó döntéseket, ha képben vagyunk. Szülői kézikönyv készült a biztonságos internethasználatról. 

Tedd meg Te az első lépést, hogy gyermeked biztonságban legyen az interneten is! Tudjuk, hogy nem könnyű megtalálni vele a közös hangot, feltenni az első kérdést... Ehhez nekünk szülőknek érdemes mielőbb megismerkednünk a videójátékok kultúrájával.

Szülők számára készített kézikönyvet a biztonságos internethasználatról a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a GameStar magazin szerkesztőségével együttműködve.

A kiadvány a videójátékokkal játszó, "gamer" gyermekek szüleinek szól, és egyebek mellett a korhatárajánlásokról, a képernyőidőről, a streamerekről, valamint a játék közben felmerülő rejtett költségekről ad tájékoztatást.

Az NMHH a Magyar Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesületével (MEME) közösen végzett 2022-es kutatásának eredménye szerint a gyerekek már óvodáskorban megismerkednek a videójátékokkal, és az online szórakozás szerepe várhatóan tovább erősödik a következő években.

A gyerekek felhasználói szokásairól az is kiderül, hogy kisiskolásként, 7-9 évesen veszik kezükbe az első játékkonzolokat, ekkor még viszonylag erős szülői felügyelet mellett. A 6-11 évesek mindennapjaiban a gyermekfilmek és vicces videók mellett egyre nagyobb mértékben jelen vannak az online játékok - lányoknál inkább öltöztetős, állatos, gondoskodásra épülők, a fiúknál pedig a Minecraft. A 10-15 évesek között a Minecraft mellett a legnépszerűbb játék a Fortnite.

A kiadványban konkrét tanácsokat is adnak a játékról szóló fontos beszélgetésekhez: Ellenőrző lista: hogyan beszélgessünk a videójátékokról? Mit tanulnak a gyerekek a játékban? Hogyan szabályozzuk a játékidőt?

Az egész Gyerekaneten oldal arra szolgál, hogy támpontokat adjon a gyerekek online életéről. Keress rá kifejezésekre, jelenségekre, és kérdezd meg róluk a gyereked is. Vitassátok meg, vitatkozzatok velünk is bátran.

Good game! A játékhoz saját szókincs is tartozik, szakkifejezések, rövidítések, a kritika és elismerés színes nyelvi készlete. Ezeket ismered?

A biztonságos internet napján kiadott kézikönyvet ITT találod.

(Nem hosszú, összesen 16 oldal.)

Forrás

- Budapestimami -

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
Ugrás az oldal tetejére