Jelenlegi hely

Kapszulagardrób három lépésben

A kapszulagardrób kialakítása cseppet sem bonyolult feladat, egyúttal nagyon is jó irány, ráadásul a fenntarthatóság elveivel is harmonizál. Az alábbiakban három lépésben bemutatjuk, miként hozható létre egy tökéletes ruhatár!

1. Funkcionalitás

A kapszulagardrób lényege, hogy az átlag ruhásszekrényekhez képest jóval kevesebb ruhadarabbal operál, ugyanakkor azok a modellek, amik szerves részét képezik a „kapszulának”, több tekintetben is megfelelőek. Például a funkcionalitás az egyik olyan jellemző, ami elsőbbséget élvez, és amire történetesen a Helly Hansen női téli kabát kitűnő példa. A gyártó mindig is nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy a modelljei ellenálljanak a különböző időjárási kihívásoknak. Ennek az előrelátó, strammságra építő hozzáállásnak manapság látni csak igazán a hozadékát, amikor a meteorológia egyáltalán nem kiszámítható, sőt azt sem túlzás állítani, hogy abszolút kiszámíthatatlan. Így, bár télen az előző években túl sok fejtörést nem okozott a hó, vagy az ónos eső, ez napjainkra jelentősen megváltozott. Nem elég, hogy viszonylag gyakoriak a havazások, de a mínuszok is támadnak, úgyhogy a funkcionális öltözködés immár nem pusztán azoknak kifizetődő taktika, akik kapszulagardróbra vágynak, bár nekik mindenképpen az. Ez tehát az első lépés, olyan modellek összeválogatása, amik maximálisan funkcionálisak, megfelelnek az évszaki sajátosságoknak, egyúttal kombinálhatóak is.

2. Stílusosság

Az eredeti Champion pulóver nőies fazonja kétséget sem hagy afelől, hogy a trendi fellépés a kapszula gardrób kedvelőinek az életéből sem hiányozhat. Sőt! Ez a második lépés. A stílusosság megteremtése az öltözködésen keresztül. Ez egyébként egyszerű, és nagyszerű folyamat, hiszen nincsen másra szükség csak azon ruhaneműk összeválogatására, amik kellem tekintetében pontosan azt képviselik, ami egyénileg befutó, tetszetős, és természetesen stílusos. Azok a variációk különösen ideálisak, amiknek a megjelenése nemcsak éppen most divat, hanem vélhetően az is marad.

3. Sokoldalúság

Végül, de nem utolsó sorban megérkeztünk a harmadik lépéshez, ami jól példázza, egyúttal rávilágít a kapszulagardrób esszenciájára. A sokoldalúság azt jelenti, hogy bár a szekrényben nincsen ezernyi ruha, aminek aztán persze fele kihasználatlanul lóg a fogason, ám azok a modellek, amik adottak, funkcionálisak, stílusosak és sokoldalúak, azaz az élet számos területen bevethetőek. Céges rendezvények, baráti találkozók, családi összejövetelek, randevúk… Jöhetnek az elfoglaltságok, nincsen olyan program, amire ne lenne alkalmas a fellelhető darabok valamelyike. Ez a típusú szabadság, amikor evidens, hogy nincs lehetetlen, de ehhez mégsem kell fenekestül felforgatni a világot, és felhalmozni megannyi felesleges ruhadarabot, elképesztő érzés, és egyébként az értéke felbecsülhetetlen.

Ha pedig már az értékeknél tartunk, mindez a mentalitás úgy teljesíthető ki a leginkább, ha minőségi ruhaneműkre, azaz megbízható gyártókra esik a választás, mert így nem pusztán a jelenlegi, aktuális helytállás borítékolható, hanem a hosszú távú strapabírás is, ami újfent megtérülő befektetéssé varázsolja a beruházást.

-SZPONZORÁLT TARTALOM-

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére