Jelenlegi hely

NOE: még nem elég rugalmas a családsegítő rendszer

A NOE szerint az lenne a legjobb, ha nem külső tényezők határoznák meg, hogy a szülők hány gyermeket vállalnak.

A nagyon sok jó intézkedés ellenére még nem elég rugalmas a családsegítő rendszer ahhoz, hogy minden család megtalálja a saját útját, és ne kényszerpályán haladjon - mondta a Nagycsaládosok Országos Egyesületének munkatársa az M1 aktuális csatornán pénteken.

Borsos-Szabó Ágnest a pénteki nemzetközi családnap alkalmából kérdezték. Véleménye szerint az lenne a legjobb, ha a szülők elhatározása, választása lenne, hogy hány gyermeket vállalnak, nem pedig külső tényezők határoznák ezt meg. Emellett fontos lenne, hogy tudjanak váltani, ha a család helyzete megváltozik, például egy sokáig főállású anya vissza mehessen dolgozni. A sok jó intézkedés ellenére azonban a rendszer még nem elég rugalmas ahhoz, hogy "minden család megtalálja a saját útját", és a több gyermeket vállaló családok még nem kapnak elegendő támogatást.

Szólt arról is: az önkormányzatok is sokat tehetnek a családokért; az egyesület által minden évben a népesedés világnapján, július 11-én kiosztott családbarát önkormányzat-díj odaítélésekor például figyelembe veszik a játszóterek állapotát, azt, hogy van-e bölcsőde a településen, és azt is, hogy vannak-e kifejezetten a családokat segítő szociális intézkedések.

Borsos-Szabó Ágnes szerint ugyanakkor az, hogy mennyire családbarát egy ország, inkább a közgondolkodáson, a családokhoz, gyermekekhez viszonyuláson múlik. Jó lenne, ha a mindennapokban az emberek hozzáállása tükrözné a család jelentőségét, hiszen "egy jó család olyan erőforrás, amelyből egész életünkben építkezhetünk" - mondta.

Az ENSZ 1994-ben nyilvánította május 15-ét a családok nemzetközi napjává.

 

Forrás: MTI

Neked ajánljuk!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.
Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Ugrás az oldal tetejére