Jelenlegi hely

Óraátállítás: így jegyezd meg mikor merre tekerünk!

Sokáig bajban voltam az óraátállítás szabályaival. Az egy dolog, hogy nem értettem miért is állítgatjuk pontosan, csak a nyűg van vele, egy plusz lehetőség a késésre. Aztán idővel már nyűg sem volt, mert az okos készülékek maguktól átálltak.

Én csak konstatáltam, hogy megint kaptam, vagy veszítettem egy órát. Na, de hogy pontosan mikor és merre kell tekerni a vekkert, azt sokáig egyszerűen nem bírtam megjegyezni, és ma már azt is tudom, ezzel a problémával nem vagyok egyedül. 

Állítólag minden ötödik ember rosszul tudja, hogy mikor merre kell tekerni a vekker mutatóit. Tervezték, hogy megszűnik az állítgatás az Eu tagállamaiban, de amíg nem születik végleges döntés addig állítgatunk. 

Ezért itt és most megosztom Veletek az évek során összegyűjtött kapaszkodóimat, amik segíthenek eligazodni felnőttnek és gyereknek egyaránt az óraállítás útvesztőiben. 

Íme 5 egyszerű módszer, amivel pillanatok alatt eszedbe jut, hogy mikor merre tekerünk épp

1. Hőmérős módszer

Nyáron plusz fokok vannak, télen pedig mínuszok: azaz tavasszal, amikor áttérünk a nyári időszámításra pluszba (előre) tekerünk, ősszel pedig mínuszba, azaz visszafelé. 

2. Kertigarnitúra módszer

Az óra egy az egyben követi a ki-bepakolás rendjét. Télre legtöbben visszavisszük a kerti bútorokat a tárolóba, azaz ősszel visszafelé tekerjük a mutatót, tavasszal pedig elővesszük a garnitúrát, vagyis előre kell tekerni az órát. 

3. Nyárkövetés módszere

Nem csak mi, de az óra is mindig a nyár felé menne (naná!), azaz tavasszal előre sietne egyet, ősszel pedig visszaugrana egyet, ha tehetné.

4. 2-3-2 módszer

Számokban gondolkodók, számmisztikusok legjobb módszere a 2-3-2 szabály: tavasszal 2-ről 3-ra, majd ősszel 3-ról 2-re. Szóval 2-3-2. Pofon egyszerű, nem igaz? 

5. Angol szakosok módszere

Spring forward, fall back.... Ehhez többet nem is kell hozzátenni. 

Na, és akkor egy kis teszt:
Merre is állítjuk az órát október utolsó vasárnapján? 

Igen, a helyes válasz: hátra!
2024. október 27-én, vasárnap hajnali 3:00 órakor 2:00 órára VISSZA kell állítani az órát!
És ezzel ismét kezdetét veszi a téli időszámítás! 

Vági-Tóth Lilla
- Budapestimami -

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére