Jelenlegi hely

Az M2 a legjobb gyerekcsatorna Eutelsat idei versenyében

A magyar közszolgálati média M2 tévécsatornája nyerte el az Eutelsat műhold-üzemeltető nemzetközi cég első díját a gyerekcsatorna kategóriában - tájékoztatta az MTI-t Velencéből Horváth Vanda, a csatorna főszerkesztője.

Szabó László Zsolt, a Médiatámogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) megbízott vezérigazgatója - aki a főszerkesztővel együtt jelen volt a díj átadásán - külön kiemelte, hogy a csatorna létrehozását annak idején Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) néhai elnöke szorgalmazta.

Köszönetet mondott a Magyar Televízió Zrt-nek a csatorna közel egy évvel ezelőtti megalakításáért, valamint az M2 főszerkesztőségének az áldozatos és értékes munkáért. A vezérigazgató hangsúlyozta, hogy "igazi elismerés ez a díj a magyar közmédiának, az országnak, de különösen a gyerekeknek, akik hittek az erőszakmentes tartalmakban, és folyamatosan növelik a csatorna nézettségét".

Az Európában, Afrikában és a Közel-Keleten vezető műhold-üzemeltető szerepet betöltő Eutelsat minden évben megrendezi a tematikus tévécsatornák versenyét, amelyre ezúttal Velencében került sor. A Duna TV korábban már több díjat is elnyert ezekben a versenyekben. A díjak odaítéléséről az Eutelsat által felállított független szakmai zsűrik döntenek.

"Boldogok vagyunk, hogy ebben a rangos mezőnyben nagyra értékelték azt a munkát, amelyet egy év alatt végeztünk el, és külön köszönet a gyerekeknek, a nézőinknek, akik mellénk álltak, s persze az alkotóknak, akiknek a munkái megmutatják mindazt, ami szép és értékes a televíziózásban: a barátságot, a szeretetet. Ez a csatorna bebizonyította, hogy igenis lehet erőszakmentes, értékes tartalommal a bulvárdivat idején is értéket teremteni" - tette hozzá Horváth Vanda.

 

Forrás: MTI

Neked ajánljuk!

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban. Sok nő egyre később, gyakran csak a negyvenes éveiben jut el oda, hogy megtalálja a megfelelő párt, akivel családot alapítana, és biztos egzisztenciát is tud maga mögött. A testünk ilyenkor még alkalmas a babavállalásra, de nem mindegy hogy addig hogyan éltünk. Mit történt testünkkel, lelkünkkel.
Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Az ősz a sült alma, az illatos fűszerek és a sütőtök szezonja nálam, főleg, ha már kint beköszönt a csípős idő. Ilyenkor egy házi sütemény nem csak a testet, de a lelket is felmelegíti. Mit süssünk, ha az őszi ízek élvezete mellett az egészség is fontos szempont számunkra?
Ugrás az oldal tetejére