Jelenlegi hely

Ki a védőnő(m)?

Azt, hogy melyik védőnőhöz tartozol, nem a lakcímkártyádon szereplő cím határozza meg, hanem az az utca és házszám, ahol életvitelszerűen laksz. 

A védőnő keresőben választ kaphatsz arra, hogy melyik védőnőhöz tartozol és megtalálod az elérhetőségeit is: KATTINTS IDE!

De ki is az a védőnő és miben segíti a családokat?

  •  Európában is egyedülálló százéves múltra visszatekintő Védőnői Szolgálat 2015-ben Hungarikum lett Magyarországon.
  •  Védőnői munkát csak főiskolai oklevéllel rendelkező személy végezhet.
  • A család életében a családtervezéstől a gyermek középiskolai tanulmányainak befejezéséig jelen vagyunk. Komplex egészségügyi, szociális, mentálhigiénés feladatokat látunk el, mindig szem előtt tartva az egyéni szükségleteket.
  • Területi védőnő a várandós gondozást, ill a 0-6 éves gyermekek gondozását látja el. Gyakorlatilag addig vagyunk a család életében, ameddig a gyermek iskolába nem megy.
  •  Szoros kapcsolatban vagyunk az egészségügy területén dolgozókkal (pl. házi gyermekorvosokkal, szülész-nőgyógyászokkal, szülésznőkkel) és a Gyermekjóléti Szolgálat munkatársaival.
  •  A családok otthonában látogatások alkalmával és a tanácsadó helyiségekben tanácsadások alkalmával követjük nyomon a várandóságot.
  • Segítünk a várandóság alatt, felkészítünk az újszülött fogadására, majd segítünk a szoptatásban és a csecsemőgondozásban.
  • Folyamatosan figyelemmel kísérjük a csecsemő és a kisgyermek testi-, lelki- és szociális fejlődését.
  • Az általános és középiskolákban az iskolavédőnők veszik szárnyaik alá a tanulókat. Orvosi vizsgálatokat, szűréseket szerveznek, lebonyolítják a védőoltásokat, valamint előadásokkal segítik a fiatal generációt az egészséges életkezdethez.
  •  A kórházakban kórházi védőnők támogatják az édesanyákat a megszületett gyermekek anyatejes táplálásában és segítik a gyermekágyas anyákat.
  • A Családvédelmi Szolgálatoknál szintén védőnők dolgoznak, ahol a családtervezési ismeretekkel segítik a válsághelyzetben lévő nőket.

Nagyon szép a hivatásunk, keress bennünket bátran!

dr Jávorcsikné Kóré Ildikó védőnő

 

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére