Jelenlegi hely

Mi árt a magzatnak!!!

Minden nő vágya és életének legszebb pillanata egy kisbaba születése.
De már magzati állapotban is óvni, védeni kell Őket!!!

Mindenkinek vannak káros szokásai. Nekem a napi két-három kávé, de legyünk képesek megváltozni felelősen dönteni.
Nézzük is melyek a legfontosabbak amivel vigyáznunk kell terhességünk alatt. Persze vannak, amik szerintem minden állapotunkban károsak a szervezetünkre.

1. Dohányzás - sajnos mindenki tudja, mégis nap mint nap látok dohányzó kismamákat :-( 
Pedig a nikotin káros a fejlődő magzatra: ​

  • csökkenti a magzat súlygyarapodásás
  • hajlamosabban a születendő csecsemők a fertőzésre(léguti)
  • asztma kialakulásában is jelentős szerepe van.

2. Kávé - szokjunk át a koffeinmentes kávéra vagy próbáljuk napi egy két csészére visszaszorítani 

3. Alkohol  - a magzatra fejlődési rendellenességet okozó hatással van, függ az elfogyasztott alkohol mennyiségétől akár szellemi visszamaradottság (agyi károsodás) alakulhat ki.

4. Gyógyszerek - az első 12 hét a legfontosabb, de utána is kérjük ki az orvosunk véleményét, méhlepény közvetítésével átjuthat a magzat vérkeringésébe, és átmeneti vagy maradandó károsodást okozhat

5. Kábítószer - a drogok bármely fajtája életveszélyes az anyára és a magzatra egyaránt, gyakoribb vetélést, idő előtti méhlepényleválást okoz, idegrendszeri és viselkedészavarokat okoz a magzatban 

6. Stressz - ha munkahelyünk ebbe a kategóriába tartozik érdemes elgondolkodni a szabadságon vagy táppénzen, ha nem megoldható próbáljunk meg esténként jógázni, meditációs gyakorlatokkal oldani a bennünk felhalmozott napi stresszt

7. Veszélyes kerülendő ételek: - nyers hús, tojás, hal. Ide értem szusi, füstölt lazac, nyers tenger gyümölcsei,  tatár beefsteak, nyers tojás. Vigyázzunk a gyümölcsöket zöldségeket mossuk meg, csírákat csak steril jól kezelt állapotban fogyasszuk

 

Nem mindegy, hogy a méhen belül eltöltött 40 hét során, milyen minőségű ingerek érik a fejlődő magzatot. Nagyon fontos az édesanya táplálkozása, életvitele, érzelmi állapota és betegségei is.

Vigyázzunk magunkra, hogy egészséges kicsi csöppséget tarthassunk a kezünkben.

Szolnokimami

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére