Jelenlegi hely

Milyen betegségek után jár adókedvezmény?

Sokan nem tudják, de egyes betegségek után adókedvezmény igénybevételére jogosultak.  Ezeket a betegségeket külön jogszabályba sorolva, súlyos fogyatékosságnak minősítették. A listában megtalálhatók bizonyos fokú látás- és halláskárosodások, cukorbetegség, egyes mozgásszervi betegségek, laktózérzékenység, stb.  A felsorolás hosszú, érdemes utánajárni, jár-e adókedvezmény valamely, akár évekkel ezelőtt diagnosztizált betegségre.

 

Minden betegségnek van egy BNO azonosító kódja, amit annak megállapításakor a kezelőorvos a leleten feltüntet. A súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségek listája ITT található.

Lehet, hogy évek óta tudunk a listában feltüntetett valamely betegségünkről, és meg is találtuk régi leletünkön a feltüntetett BNO kódot. Ezzel azonban még nem tudjuk érvényesíteni a személyi adókedvezményt. Szükséges ehhez a rokkantsági járadékra, fogyatékossági támogatásra jogosító,  a kezelőorvos által kiállított igazolás is.


 

Ennek birtokában, az adókedvezmény igényléséhez benyújtandó nyomtatvány ITT tölthető le.   Az orvosi igazolást, határozatot a nyilatkozathoz nem kell csatolni, de az igazolást az elévülési időn belül meg kell őrizni.

A nyilatkozat alapján a munkáltató (kifizető) a levonandó adóelőleget havonta az adóév első napján érvényes havi minimálbér 5 százalékának megfelelő összeggel, azaz 2017-ben havi 6.375 forinttal csökkenti.

A kedvezmény a betegség fenállásának időpontjától, de maximum öt évre visszamenőleg érvényesíthető.

 

Forrás: NAV, Nemzeti Jogszabálytár
Fénykép: The Duogh roller

 

May Andi
Monorimami

 

 

 

 

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére