Jelenlegi hely

Kampány indul a nem egészséges gyerekek örökbefogadásáért

Kampányt kíván indítani jövőre a család- és ifjúságügyért felelős államtitkárság azért, hogy az örökbefogadó családok több olyan gyermeket fogadjanak be, akik nem teljesen egészségesek, vagy már idősebbek.

Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) államtitkára a Fővárosi Gyermekvédelmi Szakszolgálat Örökbefogadási Szakszolgálatának szakmai nyílt napján elmondta, hogy jelenleg nagyon sok nem teljesen egészséges, illetve fogyatékkal élő gyerek vár örökbefogadásra, ám a családok többsége egészséges csecsemőt szeretne hazavinni.

Az államtitkár a szemléletformálást nevezte a legfontosabb feladatnak, hangsúlyozva, hogy nyitottabbá kell tenni a szülőket, hiszen minden gyermek érték. A kampány mellett az örökbefogadó szülők felkészítését végzőknek is feladatuk lesz, hogy továbbadják ezt a nyitott szemléletet – fűzte hozzá.

Novák Katalin felidézte a kormány eddig hozott intézkedéseit, amelyek célja az örökbefogadási folyamat ösztönzése, megkönnyítése és felgyorsítása. Elmondta továbbá, hogy örökbefogadói gyest is bevezettek, ez fél évig jár a családoknak a gyermekkel való ismerkedés idejére. A szabályozást pedig úgy változtatták meg, hogy segítse a gyerekek minél fiatalabb korban történő örökbe fogadását.

Az államtitkár tájékoztatása szerint az új családba kerülő gyerekek több mint fele három év alatti, míg a gyermekvédelmi szakellátásba kerülők 65 százaléka 10 év feletti, továbbá 27 százalékuk egészségi vagy mentális problémákkal küzd. Így csak 8 százalékot tesz ki azok száma, akiket a jelentkező családok azonnal örökbe fogadnának – fűzte hozzá.

Megemlítette, hogy évente országosan 700-800 gyereket fogadnak örökbe, miközben 1100 örökbefogadásra várót regisztrálnak.

Kuslits Gábor, a Fővárosi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatója elmondta, Budapesten mintegy 160 gyerek lenne örökbe fogadható évente, de közülük csak 40-60-at fogadnak örökbe. Budapesten körülbelül nyolcszázan várnak arra, hogy örökbe fogadhassanak, és ebben az évben 250 új jelentkezőt regisztráltak. Jelezte azt is, ahhoz, hogy valaki örökbe fogadhasson egy gyermeket, átlagosan négy évig kell várakoznia.

Forrás: MTI

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére