Jelenlegi hely

Utazzunk - mert utazni jó!

Persze, gondolhatod a címet olvasva, könnyű annak, akinek futja tengerparti nyaralásra meg síelésre a téli szünetben, meg annak is, aki kéthetente küldi jobbnál jobb, fejlesztő meg nyelvi táborba a gyerekeket, csillagászati összegért…

Lehet, hogy könnyű, de most megmutatom, hogyan utazhatsz te is kis családoddal úgy, hogy a gyerkőcök még jövő nyáron is ezt emlegessék!

A legtöbben, főleg vidéken gyalogosan, kerékpárral, busszal, vonattal járunk munkába, és visszük az aprónépet oviba, suliba. Észre sem vesszük, mennyi lehetőség rejlik a tömegközlekedésben! A kisfiam évek óta a vonatok szerelmese, számára hatalmas élmény, ha vonattal utazunk a mamihoz. Nyilván autóval kényelmesebb és gyorsabb, de ez őt cseppet sem érdekli. Még a legnagyobb hőségben sem…

Ha már vége a kánikulának, de szívesen szerveznél egy lazább, kirándulós napot a gyerkőcökkel, akkor utazásra fel! A totyogóstól a kiskamaszig garantáltan jól fogják magukat érezni!

  • Nézd meg a kiszemelt város közösségi közlekedésének menetrendjét az interneten! Érdemes kinyomtatni, hogy melyik jármű mikor-merre tart, ügyelve a hétvégi, ünnepnapi és egyéb különleges menetrendekre is. A nagyobb városokban gyakran találsz az információs pultnál ingyenesen elvihető kis menetrend-füzeteket.
  • Szinte minden városban váltható napijegy, amivel adott napon korlátozás nélkül használhatod a tömegközlekedést. Épp erre van szükségetek! Érdeklődj az információnál, hogy a gyerekeknek kell-e jegyet váltani, illetve kérdezz rá a családoknak szóló kedvezményekre is.
  • Kapjon mindenki egy kis hátizsákot, vigyetek magatokkal egy kis harapnivalót (ropi, keksz, croissant: ami nem morzsálódik és a gyerkőcök sem kenik össze magukat vele) és innivalót, nedves törlőkendőt, fényképezőt. Fontos, hogy ha babakocsival mentek, az legyen lehetőleg esernyőre csukható.
  • Indulhat a móka! Szálljatok buszra, villamosra, metróra, de szóba jöhet a dottó (tudod, a városnéző, vonatszerű kisbusz), esetleg hajókázás is. Útközben, ha érdekes látnivaló akad, leszállhattok, felfedezhettek ismeretlen játszótereket, parkokat, betérhettek egy-egy múzeumba (hűsölni :) ), ehettek egy fagyit, mint az „igazi” turisták! Egészen más arcát mutatja így a város, mint ami a piros lámpánál állva látható.

  • Nem elhanyagolható dolog, hogy útközben a kicsik megfigyelhetik az utazás mikéntjét, a szabályokat: jegyet váltunk, érkezik az ellenőr, a kalauz, gombbal nyílik az ajtó, „tessék vigyázni, az ajtók záródnak”…
  • Variációk a témára: útra kelhettek a lakhelyeteken vagy a közeli városban, de nyaralás alkalmával, esetleg a rokonoknál tett látogatáskor is „utazhattok” egy napot. Lehet körbevonatozni a Balatont, de a legjobb, ha többféle módon utaztok: például Szántódig vonattal, onnan komppal át Tihanyba, majd busszal Veszprémbe, helyi járattal a vasútállomásra, és vonattal haza. Ez már megterheli a pénztárcát is, de a városon belüli közlekedés biztosan nem kerül többe néhány ezer forintnál.

 

Jó utat!

Egerszegimami

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére