Jelenlegi hely

Kertészkedés gyerekekkel „alaprecept”

Végre kisüt a nap, miért is maradnánk a négy fal között? Nem is kell kétszer mondani a gyerekeknek IRÁNY A SZABAD, már öltöznek is, nem úgy, mint reggel az iskolába-óvodába készülődéskor.

Kiskertünk megújulásában, apró kicsi kezükkel szívesen segítenek, és közben játékosan megtanulják a kertészkedés alapjait.

Fontos, hogy ne vegyük el a kedvüket: biztosan nem lesz tökéletes kiskertünk, viszont együtt készítettük és értékes időt töltöttünk a gyerekekkel.


kép forrás: pixabay.com

Mi kell hozzá?

  1. Gyerek, ruha: rétegesen öltöztessük fel a gyerekeket. Vegyük elő a gumicsizmát. Garantált, hogy minden piszkos lesz, így ne az ünneplő kedvenc kisruhában engedjük ki őket.
  2. Szerszámok: mindenkinek saját, de még így is tuti az enyém kell nekik. Kisásó, gereblye, locsolókanna mind megtalálható a homokozó készletben, de színes kis gyerekméretű szerszámok bárhol beszerezhetők ilyenkor.
  3. Virágok, hagymák: már a választásba vonjuk be őket, így nem lesz vita, ki melyik virágot szeretné elültetni. Későbbiekben is a saját kicsi virágjukat gondozhatják.
  4. Magok: nagyobb méretű virágmagokat válasszunk, apró kicsi kezeknek könnyebb lesz bánni vele.
  5. Kiskert: ha van rá lehetőség, saját kicsi kertrészt jelöljünk ki nekik, így hónapról hónapra megfigyelhetik a növények fejlődését. Kisnaplót is tudnak vezetni a növények fejlődésről. Sőt, rajzokkal színesebbé tehetik vagy akár egy-két fotót is beragaszthatunk a naplójukba.
  6. Táblácskák: lehet saját készítésű vagy előre megvásárolt. Mindenképpen jó, ha megjelöljük, mit hova ültettünk.
  7. Kavicsok, botok, színes forgók: a gyerekek szeretnek kavicsot és botokat gyűjteni.Használják fel a kiskertjük kicsinosítására!
  8. Locsolás: minden gyerek szeret pancsolni, így biztos ez lesz a legvidámabb pillanat!
  9. Bogarak: kertészkedés közben megismerhetik a földben élő állatkákat. Adjuk a kezükbe őket, így nem fognak később félni tőlük.
  10. Kerttel nem rendelkezők se mondjanak le a kertészkedésről! Balkonládába vagy egy nagyméretű cserépbe is vethetünk salátát, fűszernövényt. Nagyon kreatívak a gyerekek! Mi például tavaly manókertet készítettünk, színes kövekkel, apró botokkal dekoráltuk.
+ 1 jó tanács: ha a gyerekek hamar megunják és sárvárat kezdenek el építeni, gondoljunk arra, hogy lemosható-kimosható a gyerek és a ruhák is :-)

Jó kertészkedést mindenkinek!

Szerző: Szolnokimami

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére