Jelenlegi hely

A rohanó nő szindróma

Állandó időzavar, felpörgetett tempó, kialvatlanság, hajszoltság – néhány ismertetőjele a rohanó nőről elnevezett tünetcsoportnak. Te is érintett vagy?

Azt nem tudjuk, hogy hová rohanunk, de oda egyre gyorsabban

A „rohanó nő” (Rushing Woman’s Syndrome) kifejezést Dr. Libby Weaver ausztrál biokémikus és táplálkozásszakértő találta ki, aki azt kutatja, hogy milyen testi-lelki elváltozásokat okoz a hosszantartó stressz.

Mit csinál? Ritkán alussza ki magát, éjszaka is dolgozik, vezetés közben olvassa az emaileket a piros lámpánál, egyszerre több dolgot tesz, futva ebédel a laptop mellett, nagy mennyiségű kávét iszik, állandóan lemaradásban van, kevés neki a napi 24 óra, annyi a tennivalója. Nehezen tud nemet mondani, kevés a szabadideje.

Szüntelenül elérhető az okoseszközöknek köszönhetően, nem tud kikapcsolni és kikapcsolódni. Többféle szerepben próbál jól teljesíteni, de ez nem mindig sikerül. Így éli napjait korunk hőse a modern, elfoglalt nő. A nagyvárosi életmód negatív hatásai csak fokozzák ezt.

A folyamatos hajszoltságnak ára van, Libby Weaver szerint biokémiai és pszichikai elváltozásokat okoz a szervezetünkben. Ha felborul az egyensúly, a testünk jelez. „A hosszú távú stressz hatással van az egészségre, érinti az anyagcserefolyamatokat, az emésztést, az idegrendszert, az érzelmeket és hormonegyensúlyt is.”

Hány tünetet ismersz fel magadon?

Téged mennyire érint a rohanó nő szindróma?

  • kávé nélkül nem tudja elképzelni a napját
  • gyorsan nyeli le a falatot, siet az evéssel
  • gyenge a rövid távú memóriája, kevés neki a nap 24 órája
  • emésztési zavarai vannak
  • rendszeresen éjszaka is végzi a feladatait
  • ingerlékeny, feszült
  • az énidő a luxus kategóriájába tartozik, nehezen valósítható meg
  • ritkán kér segítséget
  • a wc-re is viszi magával a telefonját
  • nem veszi észre az élet különleges pillanatait
  • vágyik a szeretetre és a dicséretre
  • rövid és felszínes a légzése
  • bűntudata van
  • ha megkérdezik, hogy van, azt válaszolja, hogy el vagyok havazva, annyi a dolgom
  • nehezére esik pihenni, ellazulni
  • súlygyarapodással, alvászavarokkal, libidócsökkenéssel küzd

Találd meg az egyensúlyt!

De mit tegyünk, hogy visszaálljon az egyensúly? Erre mindenkinek megvan a jól bevált módszere, néhány tipp: étrendváltozás (sok növényi összetevővel), meditáció, jóga, rendszeres sport (a mozgás energiával tölt fel és oldja a feszültséget), aludjuk ki magunkat, tudjunk időnként nemet mondani, sétáljunk naponta legalább 20 percet, igyunk sok folyadékot, este már kerüljük a képernyőt.

Legyenek időszakok, amikor nem csinálunk semmit, csak létezünk! Gyakoroljuk a hála érzését, adjunk és kapjunk sok szeretetet!

Dr. Libby Weaver: Rushing Woman’s Syndrome: the Impact of a Never-Ending To-Do List on Your Health

Forrás 

Halász Kinga
- Budapestimami -

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére