Jelenlegi hely

Drámai fotósorozat, ami megmutatja hogyan élünk egymás mellett, de nem együtt!

Nap mint nap arról beszélünk, hogy a mai fiatalok állandóan csak a kütyük világában élnek, és mi felnőttek, mi hogy élünk?  Mi el tudjuk még képzelni az életünket képernyő nélkül? AL Lapkovsky Disconnection Connection c. képsorozata az International Photography Awards 2018  kategórianyertes alkotásával egy valós tükröt tart a mai világról.

Megdöbbentő és szívszorító fotósorozatában kékes fényű, szellem embereket mutat meg, és a körülöttük élő magányos családtagokat, akik így élik a minden napjaikat.

A virtuális világba merülve, kikapcsolt valóságban

Al Lapkovsky művész szerint: egyes gyerekek átlagosan 7,5 órát töltenek a képernyők előtt minden nap. Bizony 7,5 órát.  Ez körülbelül annyi idő, mint amit a felnőttek naponta munkahelyükön vannak. A tizenévesek már napi 9 órát is eltöltenek csak a közösségi platformokon.

De nem meglepő módon egy átlagos ember is közel két órát (körülbelül 116 percet) tölt a közösségi médián minden nap, ami azt jelenti, hogy összesen öt évet és 4 hónapot életünk során. Jelenleg a közösségi médiában eltöltött teljes idő meghaladja az "étkezéshez és iváshoz, a szocializációhoz és a fodrásznál" töltött idő mennyiségét.

Az a felismerés ijesztő és sajnos nagyon valós is, hogy az átlagos ember több időt tölt jelenleg a közösségi oldalain, mint a barátaival és a családjával a való életben.

Olyan emberekkel beszélgetünk, akiket alig ismerünk, és olyanokkal nem beszélgetünk, akiket nagyon jól ismerünk. Közösségi oldalakon, csoportokban idegenek problémáját igyekszünk megoldani, de a saját családunkban lévő problémákról tudomást sem akarunk venni. Több száz barátunk van a közösségi oldalainkon, de a való életben mégis egyedül vagyunk. Félig átlátszóak vagyunk, elveszünk egy virtuális világban valahol a képernyő és a valós élet között.

Talán még nem késő felébrednünk, talán még nem késő magunkhoz térnünk…

 Jöjjenek AL Lapkovsky sokkolóan szívszorító képei:

Makai Marianna - Kecskemétimami

Al Lapkovsky blogja alapján

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére