Jelenlegi hely

Napló egy három gyermekes család életéről a koronavírus idején 10.

Most itt vagyok 3 gyerekkel, házimunkával, kerttel, mindennapi főzéssel, extra takarítással, tanítással, lélekápolással, kreatívkodással. És nem értem, eddig mivel töltöttem el az időm....

2020. április 1.

Gyereknyafog, jajmégötperc, nincsmárötperc, muszájkelni, deszeretem, kakaókell, öltözzünkfel, mileszenni, csinálommár, nekemmàskell, jajmégezis, kutyaholvan, sétálnikell, terítsgyorsan.
Elpakolokmegágyazok, szellőztetekkiabálok.
Tanulnikell, veddmárelő, mitnemértesz, csináldgyorsan. Ügyesvoltál, jahogyvanmég, eztisolddmeg, mostmárelég.
Ebédfőzésleckemellett, pucolásazöldségeknek.
Kikellmenni, jóidővan, nincsenkedvem, nembajszívem.
Jajhidegvan, dejóittkinn, ebédmilesz, nemmindegymég.
Siessebéd, nemszeretem, jajdefinnyás ez a gyerek.
Kicsialszik, anyapihen: tásasozás, sakkozás, kreatív játék.

Márisfelkelt, uzsannakell, jajdefinom, muszájennem?
Játszunkegyütt, nemakarok, nemisszeretsz, nemmaradok.
Elegemvan, vacsimilesz, csendlegyenmár, rendsoselesz.
Házimunka, jajugyanmàr, soseleszkész, holnapmegvár.
Vacsorakész, eztszeretem, reggelimilesz, megkellennem?

Fürdésgyorsan, habotbele, pakoljunkel, mindenrendben.
Jóejtpuszi, estimese, és ez még csak szerda este

 

2020. április 2.

Sokszor eszembe jut, hogy milyen relatív fogalom is az idő, milyen relatív is 24 óra.
Mikor megszületett az első gyerekünk és egész nap otthon voltam vele, úgy éreztem minden pillanatomat kitölti a baba és a háztartás. Bérházban laktunk, 2 szobában. Úgy éreztem, nem lennék képes többet magamra vállalni. Minden percem be volt táblázva.

Megszületett a második gyerkőc. Elköltöztünk. Volt két gyerek, bérház helyett egy kertesház, ami sokkal több munkával járt. Úgy éreztem, ki se látok a feladatokból.
Visszatekintettem és nem értettem, eddig mivel töltöttem el az időmet.
Dolgoztam a gyerekek mellett. Munka, gyerekek, háztartás, kert. Csak kapkodtam a fejem.
Mikor megszületett a legkisebb újra átrendeződtek a dolgok. Munka - pici mellett - nem volt. De volt 3 gyerek, háztartás, kert, önkéntes munka. És egy hatalmas kérdőjel: mi a fenét csináltam én, mikor csak 1 gyerekem volt??

Néhány héttel ezelőtt vártam a hétfőket, hogy a hétvégén felgyűlt házimunkát elvégezzem. Örültem, hogy nem kell mindennap főzni, mert a nagyik néha becsöngetettek egy-egy finom falattal. Hétvégén barátokkal találkoztunk, kikapcsolódtam, nem “dolgoztam”.
Hétköznap alig hittem, hogy elvégezzem a feladataimat és sokszor nem sikerült, úgy és akkorra, ahogy és amikorra terveztem.
Most itt vagyok 3 gyerekkel, házimunkával, kerttel, mindennapi főzéssel, extra takarítással, tanítással, lélekápolással, kreatívkodással.
És nem értem, eddig mivel töltöttem el az időm....
És nagyon sokan vannak, akik ezt a listát még tovább tudnák folytatni, bővíteni.
Le a kalappal előttük!
Minden anya előtt, aki minden egyes alkalommal, minden egyes nap tovább feszíti saját határait és teszi a dolgát a családjáért, a gyermekeiért.
Mert egy nap mégiscsak 24 órából áll....

A következő hetekben (hónapokban?) igyekszem a saját tapasztalataimat, ötleteimet megosztani veletek, hogy mi hogyan éljük meg a be/elzártságot három gyerekkel.

Segítsünk egymásnak!

Szerző:  Pál Veronika
- Miskolcimami -

 

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére