Jelenlegi hely

Mesebeli kalandok várnak a kukorica-útvesztőben

Július 18. és augusztus 22. között várják a barangolókat, játszani vágyókat az 4,5 hektáros kukoricatáblában. A Makó közelében található labirintus hétvégenként éjfélig van nyitva.

Egy négy és fél hektáros kukoricatáblában csaknem öt kilométeres labirintust készítettek a Csongrád-Csanád vármegyei Kiszombor határában. Az útvesztő bejáratától egy óra eljutnia a kijáratig, ha a vállalkozó szellemű látogató nem téved el.

Már 17 éve várják a kalandvágyó útvesztősöket a kiszombori Kiss Mária Hortensia Honismereti Kör tagjai. A labirintusban a helyes útvonal 2 és fél kilométeres. Aki ezt megtalálja, kényelmes sétával alig egy óra alatt bejárhatja. A sorok helyét kézi erővel vágták ki, 300 munkaórával alakították ki az útvonalat a kukoricaföldön. A négy szobában elhelyezett játékkal még növelik is az izgalmakat. 


Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Kapa és mérőszalag segítségével vágták be tíz centis pontossággal a másfél méter széles utcákat a növények nyolcleveles korában a kukorica közé. A növények magassága eléri, sőt néhol meghaladja a 2,5 métert, így a látogató csak a kék eget és a kukoricasor által alkotott zöld falat látja.

A labirintus a kukorica betakarításáig, augusztus 22-ig látogatható.

"Az első útvesztőt 2004-ben, Ferencszállás határában alakították ki, akkor még kukutyini kukorica-útvesztőnek hívták. Később azonban jobban megközelíthető helyre, Kiszombor mellé költözött a rendezvény, azóta is ott található minden évben. Az egyesület mindig igyekszik más-más ötlettel előrukkolni a labirintus mintáját illetően. Volt már az útvesztő boszorkány, bölény, csodaszarvas és turulmadár alakú is. Ez persze csak a légi fotókon vehető ki." – olvasható a delmagyar.hu oldalon. 

Az idei téma: mesebeli kalandok

Várható programok az útvesztőben:

  • Találkozások mesefigurákkal: A 4 meseszobában gyerekeknek és felnőtteknek érdekes feladatok lesznek. A helyes megfejtők ajándékokat vehetnek át.
  • Bolygók turistaútján bolygómakettek megtekintés
  • Kézműves foglalkozások gyerekeknek
  • Emese jósdája
  • Ismerkedés  mezőgazdasággi géppel
  • Kamionozz kicsit az útvesztőben!
  • Kutyás bemutató  
  • Csillagászok
  • Tűzoltó beöltözés
  • Népi játékok
  • Vígy haza ingyen egy könyvet! Az öt hét folyamán könyvek között válogathat mindenki.

Nyitvatartás

2026. július 18. - augusztus 22.

vasárnap - csütörtök: 17-21 óra
péntek-szombat: 17-24 óra

Belépés adománybelépővel, amivel az egyesület következő évi közösségi, kulturális, hagyományőrző programjainak megvalósítását és a kör tevékenységét támogatja.

Csoportoknak előzetes bejelentkezés szükséges.

Adománybelépő
felnőttek: 2000 Ft
gyerekek (14 év alatt): 1000 Ft

Helyszín: Kiszombor külterület, Óbébai út – Kübekháza felé vezető út, a község központjától 2,5 km-re

Forrás

- Budapestimami -

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!
Ugrás az oldal tetejére